| ellena99 a întrebat:

Mi-am luat o placa remington s1001 care este setata doar pe 210 grade, eu nu am parul prea ondulat dar nu imi place cum arata.Am facut o alegere gresita?

Răspuns Câştigător
| BeYourOwnMaster a răspuns:

Firma este buna, insa cred ca greseala ai facut-o cand ai ales tipul de placa.In general, parul nu rezista la temperaturi peste 160 grade, iar faptul ca tu o ai setata doar pe 210 grade este un risc prea mare pe care ti-l asumi.Nici eu nu am parul prea ondulat,insa sunt topita dupa parul drept, matasos, asa ca folosesc regulat placa la 180-200 grade si acum am parul pus si simplu terminat.Nu face aceeasi greseala ca mine,stiu ca acum ti se poate parea banal ce zic,dar chiar nu iti recomand sa o folosesti la o temperatura asa ridicata, mai tarziu o sa regreti foarte mult, crede-ma.Se toaca pur si simplu parul,nu iti mai sta in nici-un fel,e fara viata si arata oribil, plus ca o sa auzi zilnic persoane care iti zic' ceva gen''ce par ars ai''.Nu e prea placut, crede-ma. Sper ca te-am ajutat...si nu uita, nu iti strica parul pentru simplul fapt ca vrei sa fie drept.