| movu a întrebat:

mi-am luat o spuna de curatare de la avon din gama solution si dupa ce m-am dat cu ea mi-a aparut pe obrazul drept o pata rosie, oare de ce?

Răspuns Câştigător
| upendo a răspuns:

Pata persista ( e inca acolo sau a disparut dupa un anumit inteval de timp)? Pai probabil produsul nu este hipoalergenic si ''datorita'' unui component te-ai ales cu o iritatie trecatoare. Nu esti neaparat alergica la o substanta daca pata rosie nu persista dar este clar ca ai o oarecare intoleranta, deci te sfatuiesc sa nu-l mai folosesti. Daca totusi vrei sa aflii in amanunt despre ce este vorba ai putea sa cauti informatii despre compozitia produsului.
Cel mai bine ar fi ca pe viitor sa te asiguri ca produsele sunt pe cat posibil naturale ( mai ales cele pentru tratarea acneei ) si hipoalergenice. Toate cele bune;-)

4 răspunsuri:
| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Probabil ca tu esti alergica la produsul respectiv sau poate nu ti-a dat un produs bunwinking

| JustMe_2110 a răspuns:

Poate esti alergica si nu stii.
Sau poate fi de la altceva.

| Kittiii1102 a răspuns:

Cred ca ai o alergie la ceva din compozitia spumei happy
Si eu am cumparat ceva(acum foarte mult timp) si cand m-am dat dupa cateva minute mi-au iesit niste puncte negre si rosi pe brat.
Nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezihappy
Incearca un alt produs!
Succes! :* happy

| WereWolf a răspuns:

Buna! Este posibil sa fii alergica la o anumita substanta din compozitia cremei. Indicat este sa nu mai folosesti crema respectiva. Daca pata nu va disparea de la sine, trebuie neaparat sa consulti medicul dermatolog! Nu trebuie sa te tratezi singura dupa cum auzi de la unii sau de la altii. Ai putea sa-ti faci mai mult rau. Sper ca te-am ajutat. Bafta!