| Anghel_Alex_1990 a întrebat:

Mi s-a facut astazi un truc in care cineva imi pune 4 intrebari, ma punea sa gandesc la raspunsuri si sa le scriu pe foaie. In timp ce eu scriam raspunsurile, le scria si persoana respectiva pe o alta foaie. La sfarsit cand ma uitam peste ambele raspunsuri, erau identice. Stie cineva despre ce truc e vorba?

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Prima oara scrie raspunsul la ultima intrebare, a doua la prima, a 3-a la a 2-a, a 4-a la a 3-a. Ultima intrebare este ceva simplu, la care persoana respectiva stie deja raspunsul.

| Anghel_Alex_1990 explică (pentru Radu284):

Poti sa imi explici mai clar, te rog?
Adica, persoana respectiva ma punea sa ma gandesc la o mancare, iar eu o inventam si totusi ghicea.

| Radu284 a răspuns (pentru Anghel_Alex_1990):

Ok, da-mi exemplul de cele 4 intrebari si o sa-ti spun exact cum a facut.

| Anghel_Alex_1990 explică (pentru Radu284):

Am inteles in cele din urma, mersi. happy