| FrozenHeart_4330 a întrebat:

mie imi place un baiat de la scoala care e in clasa a 8-a si eu sunt in a sasea. El nu ma stie dar si-a cam dat seama ca cineva il umareste, si o colega de-a mea este prietena cu el ...nu stiu ce sa fac, mereu cand il vad simt ceva in burta insuportabil...si a zis ca o sa vina la noi la clasa sa vada cine il urmareste.ma poate ajuta cineva? sfaturi?

4 răspunsuri:
| Lilllith a răspuns:

Ce` ai putea face un singur lucru` in fine ar fi mai multe da no: )) ii chestia sa intri in vorba cu el ..sa te imprietenesti cu el..sa incerci sa il intelegi sa ii fi alaturi..in fine lucruri din astea ` si de la un timp (?) poate o sa inceapa sa te placa.
Intr`un fel asta ar functiona dar nu sunt sigura nu stiu ce gen e.straight face Poate are ceva cu diferenta de varsta sau cam asa ` dar nu-ti face griji la varsta asta e doar un moft, iar cine te place te place asa cum esti exista cate un baiat pentru fiecare deci "no problem" o sa dai de alti baieti peste catva timp si il vei uita :*

| ViVi99 a răspuns:

Daca prietena ta e amica baiatului, pune-o sa va faca cunostinta. asa baiatul iti poate vedea calitatile tale interioare (daca esti amuzanta, inteligenta, intelegatoare etc.). Dupa un tmp, pune-o pe prietena ta sa il intrebe ce parere are despre tine. daca nu ai sanse la el, nu-ti face griji. Acorda-i timp. poate in acel moment are prietena sau mai stiu eu ce. Ps: ca sa va cunoasteti, poti iesi cu prietena ta undeva unde ea stie ca e de gasit. Intra in vorba cu el, spune niste glume etc. Fi relaxata si incearca sa nu te balbai in fata lui. Noroc!

| FrozenHeart_4330 explică (pentru ViVi99):

Nu ar fi problema, dar cred ca si-ar pune intrebari cum ar fibig grine ce mie?

| Misin_Felicia_1993 a răspuns:

Da tu vreai sa afle ca il placi?