| anonim_4396 a întrebat:

Momentan sunt cu un baiat(cu 2 ani mai mare decat mine), iar fostul(de aceeasi varsta cu mine) cred ca e cam gelos.acum un an fostul l-a batut pe asta cu care sunt eu acum pentru ca imi placea de elstraight face. iar inainte cu 2 zile de banchet fostul m-a vazut de mana cu prietenul meu si se uita cam ciudatthinking inainte sa stie ca am prieten fostul ma suna ma baga in seama, da acum cred ca si-a dat seama ca m-a pierdut definitiv, in fine nu imi pasa de eloh go on.Asa si la banchet la inceput se cam dadea la mine si m-a intrebat daca o sa dansez cu el, da nu i-am zis da sau nu pur si simplu am ras ironic. Si la banchet a dansat cu toate fetele in afara de mine credea ca ma face geloasa:Olaughing...si se uita si atent la mine, imi ridica rochia si gesturi din asteaoh go on. ce vrea sa demonstreze prin asta? ce ar trebui sa-i spun eu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crede-ma ca ai procedat destul de super corect cu ironia, sa stii ca in general cand nu dai atentie indiferenta doare clar, eu cred ca ar trebui sa iti vezi de prezent si de viitor si trecutul sa il lasi in spate...sa stii ca u poate crezi ca el tine la tine sau te iubeste,dar nu este asa cand intervine indiferenta de la o persoana atuncea ei cam devin obsedati,si vrei ce cred eu cu bataia iubitului cu care esti acum, fostul nu a stiut cum sa isi dea talente fata de tine si credea ca poate ti frica de el, eu zic ca sa il lasi in pace ca pana la urma cedeaza sa mai insite aiureabig grinbafta cu iubitul tau actual:d

3 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Păi şi tu îi cam dai atenţie fostului tău iubit, de aceea reacţionează mai urât când te vede cu actualul.
Vrea să demonstreze că este superior iubitului tău, eventual să te întorci la el.Nu'i spune nimic, indifernţa o să'l facă să'şi dea seama singurel de răspuns.
Zi faină!

| FrozenRose_1831 a răspuns:

Sunt de acord cu tot ce s-a scris mai sus, si pe deasupra, as vrea sa iti sugerez, sa nu te plangi actualului tau prieten de tipul ce iti face avansuri, pentru ca ar putea iesi urat si nu cred ca vrei o noua bataie intre ei doi big grin. take care :*

| Daniela1Laur a răspuns:

Buna! Prin faptul ca fostul la batut pe pr tau demonstreaza ca nu are caracter, plus ca prin chestia ca incearca sa te faca geloasa sau ca iti ridica rochia si gesturi din astea asta tine dee nesimntire, si el vrea sa iti demonstreze tie ca e mai bun decat pr tau sau sa isi demonstreze nesimntirea.Tu nu trebuie sa ii zici nimic daca ii dai satisfactie el o sa continue cu chestiile de genu.Deci tu vezi`ti de drumul tau lasa`l sa isi de in petec sa vada lumea cata nesimntirea are in el! Sper ca ti-am fost de folos! Bafta!