anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep.De ceva timp imi place mult de o fata (de un an) dar nu stiu cum sa ii zic.E in scoala cu mine dar e in alta clasa.Adevarul e ca sunt cam timid cu persoanele pe care nu le cunosc adica cu fetele de la mine din clasa si cu alte fete din alte clase de care nu ma simt atras nu am aceasta problema dar in prezenta ei sau cand trece pe langa mine ma pierd nu stiu ce sa fac.Cunosc prieteni de ai ei si prieteni de ai mei care o cunosc dar ei sunt genul acela care cum afla ca iti place de cineva rad si spun la toata lumea.Am uitat sa mentionez ca am 14 ani (1.70 inaltime, 64kg-nu stiu cat de mult conteaza).Nu sunt genul acela de baiat "golan"care cunoaste tot cartieru sau care se imbraca super fain sau cu super freza.Nu ca nu mi-ar place dar veniturile parintilor nu prea imi permit.Nu stiu daca la varsta asta fetele ar trebui sa ma preocupe.Ce e drept invat destul de bine am medie 9, 80 pe anii 5-8 dar nu pot sa nu ma gandesc la ea. Fetele din ziua de azi nu sunt asa cum s-ar zice "coapte la minte" si am observat asta.Adica cand ma uit la ea incepe sa rada sa faca pe 'nebuna' sa imi distraga cat mai mult atentia.Voi ce credeti? Imi iau o mare teapa daca ma duc si vorbesc cu ea? Sau sa o las pe principiul ca sunt destule fete de care am timp sa ma indragostesc? Stiu, cam lunga intrebarea dar nu stiu ce sa fac.

3 răspunsuri:
| Bianca306 a răspuns:

Macar fata aia te cunoaste :?

| AndreiRMadrid7 a răspuns (pentru Bianca306):

Nu,ne stim doar din priviri

| Bianca306 a răspuns (pentru AndreiRMadrid7):

Atunci e naspa