| Ana190089494849 a întrebat:

Buna,
Nu am putut sa fac asta până acum însă acum mi-am gasit curajul.
Dacă vrei să îmi spui sa ma opresc sau ca nu stiu ce fac ori sunt nebună, iesi ca nu am nevoie de astfel de răspunsuri.
Totul a început la 9 ani când aveam 145cm si 23 de kg, atunci mama fiind farmacista a decis să ia măsuri, adica sa îmi dea vitamina pentru subnutritie. De atunci m-am îngrășat și nu e ca am mai ținut la corpul meu.
La 10 ani-147cm-38kg.
La11ani-153cm-42kg.
La12ani-157cm-48kg.
La13ani-164cm-59kg.

Din luna Februarie anul 2019 pana in Septembrie 2019 am facut sport acasă dupa workout-uri de pe yt si am slabit de la 55kg la 52kg însă din septembrie de când școala a început nu am mai avut timp si m-am îngrășat.
Acum am 59 kg si as vrea sa ajung la 47kg prin anorexie,

Intrebarile sunt:

In cat timp ajungi la greutatea dorita?
Ce trebuie sa mănânc si când?
Si cat as slabi in 1 luna, în a 2a si tot asa.

Fac asta pentru ca toata lumea imi spune că sunt grasă și eu când ma văd in oglinda plâng. Asa ca am luat acesta decizie.
Nu ma intereseaza consecințele.
Doar răspundeti la întrebări și atât nu va băgați în alte lucruri pentru ca a fost alegerea mea.

Vreau Un raspuns urgent.

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Dacă tu plângi acum că toată lumea îți spune că ești grasă, să vezi ce o să plângi când vor râde de tine că ești schelet ambulant. Ai văzut poze pe internet cu persoane anorexice? Într-adevăr așa îți dorești să ajungi? Alegi calea ce ți se pare ție cea mai ușoară, dar este exact opusul. Este boală! Cum să alegi boala în locul faptului că ești "grasă"!? Aș considera-o lașitate din partea ta, să renunți la sport și regim, căci asta trebuie să faci, ca să alegi calea "ușoară". Nu dorești astfel de sfaturi, dar cine de aici crezi că te va îndemna la sinucidere?

| Donsavas a răspuns:

Anorexia e o boala mintală. Trebuie să mergi la un medic care să te diagnosticheze.

| Dandinelle a răspuns:

Tu-ti dai seama ca inca esti in crestere? continua exercitiile acasa si nu te mai focusa atat de mult pe greutatea ta. Inca esti in crestere si corpul are nevoie de nutrienti, nu te apuca acum sa-ti distrugi metabolismul, stomacul si fierea doar de dragul de a avea anumite kilograme. Nu e sanatos ceea ce ceri si nu e recomandat pentru slabire asa ceva. MAi degraba urmareste ce mananci si incearca sa mananci sanatos, sa faci exercitii si sa uiti de existenta anorexiei ca o solutie pentru asta.

| andrear555andreea a răspuns:

Buna Ana si eu sunt fata si sunt foarte slaba
imi spui te rog frumos ce pastile ai luat pentru ingrasat? numai suport sa fiu asa slaba am 18 ani 1.66 si 45 kg