| anonim_4396 a întrebat:

nu mai stiu pe cine iubesc, ma ajutati sa ma hotarasc? deci, am 21 de ani, o relatie de 3 ani cu un baiat de nota 10, stau cu el in chirie pentru ca suntem studenti si suntem din alt judet, cel mai bun din lume, face tot ce zic eu, ma asculta, ma ajuta, ma iarta pentru orice, cred ca e ceea ce cauta orice fata, numai ca, acum cateva luni m-am angajat si am cunoscut un baiat mai mic decat mine cu 2 ani, nu stiu ce mi-a facut, dar nu mi-l mai pot scoate din cap, el avea prietena si era prietena mea cea mai buna, stiu ca am fost o egoista ca i l-am luat, dar nu m-am putut abtine, era ceva ce ma depasea, ei s-au despartit acum pentru ca el nu a mai vrut sa stea cu ea, am inceput sa ma intalnesc cu el pe ascuns, sa ne trimitem mesaje, sa ne sunam, prietenul meu ne-a prins odata dar m-a iertat, dar eu tot ma mai intalnesc cu el, e ceva ce nu stiu cum sa explic, pe cel de acasa nu vreau sa il pierd, iar pe celalalt cu care ma intalnesc pe ascuns nu vreau sa il las pentru ca il ador, nu stiu ce sa mai fac, deja ma stresez prea mult, ce sa fac? ajutati-ma plsss!

Răspuns Câştigător
| dicualex a răspuns:

Alina, faci o mare greseala, nu sunt in masura sa-ti spun ce sa faci, dar te rog tine cont la sfat
Lasal pe "Fat-Frumos" cu care te intalnesti pe ascuns, si ramai cu prietenul tau.
Gandeste-te daca doamne fereste ( spun asta ca nu-ti doresc), Colegul tau, amabil si bun cu tine, se supara si te paraseste daca va mai prinde odata, tu o sa ramai cu baiatu celalalt, dar relatia cu el nu o sa fie de lunga durata iti zic eu, la urma urmei si el o sa te paraseasca si o sa ramai fara aman 2 si nu o sa-ti placa, spun asta pentru ca stiu cum e, stiu multe cazuri de genul, am patit-o si eu si nu a fost foarte placut.
Deci sfat, spune-i baiatului cu care te vezi pe ascuns, ca nu poti continua relatia ca ai deja un iubit cu care te intelegi si nu vrei sa-l pierzi, Si ramai cu Iubitul tau.
Sau Continui sa ai relatie si cu "Amantu" si cu Iubitu si asta e...
Decizia e a ta, eu doar am dat sfatul

2 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună Alinna! În primul rând ar trebui să iei o pauză...și de la unul și de la celalt. Trebuie să fii singură o perioadă, să nu mai comunici în nici un fel cu nici unul dintre băieți, iar în acest timp să stai să te gândești care ar fi cel mai potrivit pentru tine. Încearcă să faci asta cât mai repede, pentru că este inadmisibil ceea ce faci tu, te joci cu destinele oamenilor. Roata se întoarce, Alinna, și tânărul care și-a părăsit iubita pentru tine s-ar putea să te pună și pe tine în aceeași situație. Ca să ai conștiința împăcată, stai o perioadă singură și decide singură ce ai de facut. Mari succese!

| nickmadd a răspuns:

Sfatul meu e sa ramai cu cel de acasa pentru ca daca zici ca e un baiat de nota 10 dupa 3ani inseamna ceva mult. cu celalalt ai cateva luni poate e ceva de moment gandeste-te ce o sa zica prietena ta cand o sa afle ca stai cu el. daca nu vrei sa il lasi pe cel nou macar desparte-te de cel vechi pentru ca il faci sa sufere te-a iertat pentru ca te iubeste mult a 2-a s-ar putea sa nu se mai intample multa bafta