| perceive a întrebat:

nu stiu ce sa cred despre prietena mea... cea mai buna! mereu a fost asa dar eu mereu am crezut ca se va schimba macar pentru prietenia noastra a fost asa :
1. la orele de engleza suplimentar, ma paraste ca nu am facut tema sau ca am copiat tema dupa ea, sau cand nu stiu ma uit la ea in caiet, crezand ca vrea sa ma ajute, dar ea ma spune la profa si ligic, profa o suna pe mami si ii spune, dupa aia ea rade; o intreb de ce face asta si ea spune : " pai... ( sta vreo 5 min sa se gandeasca ce sa minta ). trebuia sa inveti "! eu mereu ii spun secretele mele! ea invata bine.
2. eu mereu ii spun secretele mele, dar ea niciodata nu imi spune nimic despre ea si mai spune ca are incredere in mine... eu cand o vad suparata mereu incerc sa o ajut, sa o ascult, sa ii dau un sfat dar ea nu spune nimic. can sunt eu suparata ea nici macar nu isi da seama, nici nu ma intreaba, te simti bine? ce e cu tine? nimic!
3. este prietena cu fata din clasa cu care nu ma inteleg deloc bine si cand prietenei mele i-a placut de un baiat, i-a spus ei intai, si nu mie, iar mie cand imi place de un baiat, ii spun ei
4.acum suntem in clasa. a 7-a, fiind ca suntem colege, iar din cls. a 4-a de cand suntem prietene nu m-a sunat de 5 ori, eu cred ca de 1000, pe mess mereu eu trebuie sa incep conversatia, ea niciodata, iar cand incep sa vb cu ea eu o intreb ce face imi rasp dar ea nu ma intreaba nimic inapoi!
5. la scoala. vorbeste cu fata aceea, si cu mine deloc, nici nu ma baga in seama! cand venim acasa, vine cu mine doar fiind ca nu are cu cine sa vina, nu multi colegi vin pe acolo, deci cand venim acasa de la scoala ea merge cu cealalta fata, si nici nu ma saluta, si cand o intreb de ce m-a lasat singura spune ca s-a dus pe acolo pentru ca e o patiserie buna in drum!

Mai merita sa fiu prietena cu ea? Mentionez ca eu niciodata nu mam purtat urat cu ea, mereu am incercat sa o ajut! Si mai spune ca e cea mai buna prietena a mea. i-am spus sa ma mai sune si ea; si ea spune ca ma suna cand ajunge acasa, si eu tot astept, si astept, sia atept... RAspundeti va rog, multumesc!

1 răspuns:
| fluturas a răspuns:

Ii clar ca nu mai are rost sa fi'ti prietene big grin, nici nu cred ca ati fost pana acum, pentru ca asta nu ii o prietenie, doar un mod de ap rofita de tine big grinwinking
incearca sa-ti faci alti prieteni kiss