| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu mine dar din cauza problemelor interioare ma macina si cele fizice, de sanatate.Pentru ca am cateva probleme sufletesti, starea mea fizica s-a deteriorat.Ametesc usor, am dureri de cap mai mereu, obosesc repede, acuz dureri de stomac, splina, pancreas, iar inima imi face probleme mari. Exista momente in care chiar nu ma mai pot ridica din pat, ma simt in reluare si parca viata mea se deruleaza cu slow motion, asta din cauza nenorocitelor de probleme sentimentale. Ce-i de facut? Ma ingrijoreaza mult situatia mea.Pe la doctori am tot dat si nu s-a rezolvat nimic, numai perfuziile ce m-au mai ajutat.sad

1 răspuns:
| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Păi, dacă ai spus că ai toate aceste probleme de sănătate din cauza faptului că eşti măcinat/ă de gânduri şi tot aşa, cred că ar trebui să scapi de ele(de gânduri).
Şi totuşi, perfuziile te ajută. Deci, probabil are legătură şi cu faptul că nu consumi destule alimente necesare pentru funcţionarea corectă a organismului. Sau, a faptului că nu ai un program de viaţă foarte sănătos, mă refer la somn, aici.
Dacă, pentru o perioadă de timp cam scurtă, nu primeşti somnul necesar organismului, şi te culci doar la ore târzii, o să fii mereu obosit/ă. Şi dacă eşti obosit/ă, ameţeşti uşor, ai dureri de cap şi alte chestii.
Oricum, dacă noi ne-am apuca să citim ceva boli, am constata că am putea să le avem pe toate. Din cauza minţii noastre...

Starea ta fizică, şi mă refer doar la cea pe care poţi singur/ă s-o constaţi, nu presupuneri, este deteriorată pentru că eşti prea prins/ă în ceea ce simţi. Sau, îţi creezi, într-un mod inconştient, problemele de sănătate.