| anonim_4396 a întrebat:

Buna,nu stiu cum sa incep, in urma cu 2 ani, eram pe clasa a 9 a,si am inceput sa nu mai merg la scoala sa muncesc din anumite probleme si fiind un copil rebel,si poate pentru ca nu a avut cine sa ma incurajeze sau sa ma motiveze. Acum incep sa ma gandesc oare am gresit atat de mult ca nu am continuat scoala,ce ar trebui sa fac,toata lumea bineinteles imi zicea o sa regreti mai tarziu dar nimeni nu imi zicea ca daca ai mai multa scoala te ajuta cu serviciul cu nu stiu ce, problema se pune in felul urmator cu ce ma ajuta 12 clase si cu ce ma pun in dezavantaj cele 9 clase. Sau ce sa fac sa continui sau sa raman cu cele 9 clase, bineinteles de facultate nu vorbesc pentru ca nu vreau sa merg.deeci,ce sa fac?:/

1 răspuns:
| Melisa939282828172 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa continui ca macar 12 clase sa ai. Ideea e ca in ziua de azi, daca nu te vede omul cu studii te va munci pana la epuizare. Cand vei vrea si tu sa stai impreuna cu familia, o sa trebuiasca sa merg la munca grea sau o sa fii prea obosit. Esti un om bun observ, nu renunta! Nu lasa munca de jos sa te ingenuncheze! ❤