| LoveAngel223 a întrebat:

Nu sunt superstitioasa dar am visat odata un lucru si mi-a spus cineva semnificatia si mi s-a intamplat exact cum a zis ea.Imi puteti spune cateva semnificati? dar nu copy paste!

Răspuns Câştigător
| robycfr1 a răspuns:

Cal alb= inseamna noroc foarte mare
Dulai=cineva iti vrea raul
Cerbul este semn bun
Daca mananci branza inseamna castig
Ace=vei avea dezamagiri in dragoste
Doctor = vesti bune

4 răspunsuri:
| MaDa_4027 a răspuns:

Http://www.acvaria.com/superstitii_corp.php?p=simboluri

Daca te mananca nasul acesta este semn de mare suparare, dar mai exista varianta ca daca te mananca nasul, cineva vrea sa te vada. Daca te mananca nara stanga vine un baiat si daca te mananca nara dreapta vine o fata.

Si te mai pot ajuta si cu alte mancarimi...Cand te "mananca" varful capului - Avansare sau noroc; Obrazul stang sau urechea stanga - Complimente; Obrazul drept sau urechea dreapta - remarci jignitoare; Ochiul stang - Dezamagire

Ochiul drept - O intalnire

Nasul in interior - necaz, probleme

Nasul in exterior - Suparare

Gura - insulte

Umarul stang - Nefericire

Gatul - boala

Umarul drept - o mostenire

Cotul stang - vesti proaste

Cotul drept - vesti bune

Palma stanga sau glezna stanga - facturi de platit sau datorii

Palma dreapta sau glezna dreapta - asteptati bani

Abdomen - o invitatie

Salele - o impacare

Soldul - o mutare

Genunchiul stang - barfe

Genunchiul drept - veste buna

Fluierul piciorului - o surpriza neplacuta

piciorulul stang - o calatorie neprofitabila

piciorulu drept - o calatorie profitabila

funda:D

| claudiua a răspuns:

Cand u visezi pe cineva ca moare i prelungesti viata
zapada-fericire ( mi s-a intamplat)
da-mi id-ul tau si pot sa iti zic acolo vise si superstiti pana dimineata fara oprire

| emotivegirl a răspuns:

Masea ce cade-moare cineva apropiat cu cit te doare mai tare maseaua cazuta cu atit acea persoana e mai apropiata, lume multa la tine in casa-vei avea imormintare( mi s-a intimplat), lumnari aprinse -indeplinirea unei dorinte, esti imbracata in negru sau verde-semn de boala, pisica-o sa plingi, carte-neplaceri.

| dascalu_7622 a răspuns:

Iti spun eu ce stiu, daca imi vei da fundita cinstit nu stiu insa asa mi-a spus bunica. tatal meu a visat sange si nisip, si i-a povestit bunicii si bunica i-a spus ca cineva va muri si asa a fost, recunosc era o ruda m-ai indepartata insa am fost acolo si m-am ingrozit. dinti sau o masea stricata-moare cineva, struguri copti-plangi, politist-zambesti, apa-necaz(mi le spune mama acumlaughing )stiu ceva concret ca daca o cucuvea canta deasupra casei moare stapanul casei... ea cata singuratatea.sincer eu nu cred, sau poate nu vreau sa cred, si am intrebat batrani si mi-au spus asa:"daca tie nu ti s-a intamplat nu ai de unde sa stii/crezi insa e adevarat".