| alesxya a întrebat:

numele meu e alexandra, am 17 ani si am o intrebare. am prieten de 6 luni, il iubesc foarte mult si cred ca si el ma iubeste. am facut-o cu el pentru prima data... dar mama mea e impotriva lui. si sufar in fiecare din cauza cuvintelor dure pe care mama mi le spune. ce as putea sa fac? niste sfaturi? k nu cred ca mai rezist mult.

3 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Poi crezi sau esti sigura ca te iubeste? Daca ai dubii in privinta asta ar trebui sa te mai gandesti daca merita sa suferi din cauza lui sau nu.Daca spui ca ai facut-o cu el inseamna ca chiar il iubesti. Daca mama ta nu-l accepta nu prea ai ce sa faci. Incearca sa ii explici ca e un baiat bun, ca te iubeste si ca ar fi mai bine sa-l accepte pentru ca voi doua sa fiti prietene, iar daca nu-l accepta tot vei fi cu el pentru ca il iubesti si va fi mai rau pentru ca ea nu va sti anumite chestii despre tine.Asa sa ii spui si o sa vezi ca isi va schimba atitudinea fata de el, fortat, dar o va face pentru ca iti vrea binele.

| marius12123 a răspuns:

Mda daca il iubesti zii lu maicata sa nu se bage tongue e viata ta faci ce vrei cu eawinking

| NarcisRulezz a răspuns:

Pai eu iti zic sa o faci sa intelege succes.