| laura_6176 a întrebat:

Numele meu este Laura, am 12 ani si sunt din Brasov.Sambata am fost la ziua unei prietene, care a implinit 15 ani. Acolo a fost niste bautura iar eu am baut cam prea mult si m-am imbatat pentru prima oara. Dupa aceea imi amintesc ca am fost la baie cu un baiat si ne mozoleam iar apoi hainele de pe noi au disparut. Asa ca, da, am facut sex. Inainte eu eram virgina. Menstruatia trebuia sa imi vina luni, dar inca nu mi-a venit, am dureri de burta, greturi, si simt nevoia sa mananc parca un pic mai mult ca de obicei. Exista vreo sansa sa fiu insarcinata?:-s
VA ROG AJUTATI-MA! DACA SUNT INSARCINATA VIATA MEA E DISTRUSA!sad

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Posibil da.insa nu neaparat.menstruatia iti poate intarzia si mai mult la varsta ta e normal la fel eram si eu mi-e imi venea o luna cu o saptamana mai tarziu a doua luna mai devreme deci inca nu te speria mai asteapta:*:*:*

pupicilove struck

22 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Lasand la o parte varsta, cred ca ai facut o greseala grava care s-ar putea sa aiba consecinte care iti vor schimba practic toata viata. Poate ca e o alarma falsa insa eu cred ca deja ai toate semnalele care anunta o sacina.Viata ta nu e insa distrusa asa cum afrimi tu. Un copil e o minune! Grav e atunci cand un copil naste un copil... Ce poti sa faci? Sa vorbesti urgent cu familia si cu un medic ginecolog pentru ca nu e de glumit cu asa ceva.Lasa rusinea la o parte si abordeaza problema cu maturitate si in niciun caz nu te gandi ca viata ta s-a terminat din cauza unei greseli. Data viitoare nu te mai lasa purtata de val si protejeaza-te

| thegreatgatsby a răspuns:

Oh my God

| nobody_9468 a răspuns:

Sincer si eu am avut momente de "betie" si chiar daca mi s-a propus la acele momente sa fac sex n'am facut...mai asteapta putin si ia'ti un test de sarcina ca sa vezi, iar cand vei fi sigura ca este insarcinata(desi nu'ti doresc asta) atunci spune-i mamei, altfel ii si zici si nu esti insarcinata isi va pierde increderea in tine si e foarte greu de recuperat, stiu asta din proprie experienta. si alta data fi mai constienta asupra consecintelorhappy

bafta si ai grija de tine

| Ana-Maria94 a răspuns:

Si eu sunt din Brasov.ma rog nu conteaza asta. Poi crede-ma ai facut o mare greseala care s-ar putea sa-ti fie fatala adica totusi te inleg ca te-ai imbatat da chiar in halul sa nu stii ce sa mai faci. da este posibil sa fi insarcinata mai ales ca ai greturi si manaci mai mult.imi pare foarte rau sper sa nu fie nimic, acum asta este.

| Zâmbărici a răspuns:

Buna...Si eu sunt tot din brasov...

In legatura cu ce ai facut poti sa regreti mai tarziuwinkingwinkingMai ales daca esti insarcinata este si mai grav deoarece daca avortezi exista posibilitatea sa nu mai poti face copiiwinking
Dar...intodeauna exista un dar nu te alarma inca... poate nu esti totusi insarcinata.
Si inca o sugestie...Mai bine vorbeste cu mama ta despre tot ce ai facut.Doar mama e scaparea tawinkingchiar daca ai unele retineri sa vorbesti cu ea despre ce ai vorbit.

Bafta si ai grijawinking

| Klara a răspuns:

Copiii din ziua de azi nu mai au altceva de facut: alcool, sex, droguri.

| nathalie a răspuns:

Puiule! De ce nu ai luat anticonceptionale a doua zi puiule? nu asta-i problema acum.si nici varsta.depinde,vorba lui just. your cati ani avea baiatul... daca avea peste 14 ani sunt mari sanse sa fi gravida.de obicei odata cu debutul vietii sexuale apar unele dereglari ale ciclului mentrual, desi oricum nu e inca regulat(in primii 2 ani nu e regulat). exista sanse destul de mari sa fi insarcinata, desi simptomele astea apar din cate stiu eu pe la 3 luni de sarcina.eu zic sa-ti iei inima in dinti, sa vorbesti cu mama/tata/parintii tai si sa consulti un ginecolog. poti face un test de sarcina sa vezi:esti sau nu gravida! in plus o sarcina se poate rezolva, dar poate mai iei si vreo boalastraight face ai grija de tine si de corpul tau si fi mai atenta data viitoare! protejeaza-te!

| andriana_;) a răspuns:

Mdeaaa... dar baiatul cati ani avea?

| Alycaaaa a răspuns:

Fa 2 3 teste de sarcina si vezi e mai bine sa faci mai multe si sa fi sigura ca si o prietena de-a mea a patit la fel dar baiatul a avut prezervativ

| Alycaaaa a răspuns:

Dc *** va ****ti daca nu stiti sa va protejati? si dc beti daca nu tineti la bautura? rasp : d prosti/e

| Fowls a răspuns:

V-ati mozoliiiit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil. daca menstruati trebuia sa-ti vina luni...mda desi nu te ingrijora
totul o sa fie bine:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este posibil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil dar menstruatia poate sa intarzie dar daca esti insarcinata copilaria ta sa sfarsit si vor aparea probleme cu parinti. bafta

| zaratu a răspuns:

La 12 ani...

| alinus_6187 a răspuns:

Esti gravida laughing la 12 ani avorteazal mai bine ca o sa te distruga parintii laughing

| alinus_6187 a răspuns:

Esti gravida la 12 ani o sa te ucida parintii laughing bft cu pruncul laughing

| gabi_7353 a răspuns:

Frate esti gravida la 12 ani!
Eu zis sa le spui parintilor si poate gasesc ei o solutie pentru tine dar ai grija ca daca sti ca baiatul a fost mai mare de 14 ani sa le spui alfel vei ramane cu un copil!
incearca sa nu mai gresesti si alta data ca daca faci avort poate nu mai poti face copii cand trebuie!
asaca te sfatuesc sa le spui parintilor tot cum s-a intamplat si nu mai bea pentru ca bautura nu-i pentru fete!
dar nu ti viata distrusa poate gasec ai tai o solutie!
Noroc!
Si alta data ai grija ce faci si cu cine faci!

| gabi_7353 a răspuns:

Nam ce sa zic era sa fac infart cand am vazut ce ai scris bafta cu copilu

| gabi_7353 a răspuns:

Nam cuvinte era sa fac infart

| gabi_7353 a răspuns:

Bafta si n-am cuvinte ce pot sati zic este aualeeeeeeeeeeeu

| Diegaş a răspuns:

Nu stiu daca acum raspunsul meu mai conteaza dar eu sunt am fost doctor ginecolog si stiu ca la 12 ani ori cat de mult ai face sex e inposibil sa faci copii!
Cel putin 13-14 ani trebuie sa ai ca sa faci copii!