| xCherri a întrebat:

O intrebare; x
Cum imi cumpar haine pe >SL~Second life. pe gratisbatting eyelashes?
fundita. of course!tongue

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Mă scuzi că te întreb, poate s-ar putea să par naiv, şi eu zic că ştiu destul de bine a vorbi pe româneşte.
Cum poţi cumpăra ...pe gratis?!
Conform DEX, Dicţionarul explicativ al limbii române, a cumpăra se traduce astfel: A intra în posesia unui lucru, plătind contravaloarea lui cu bani.
Gratis = fără plată, fără bani, în mod gratuit.
Deci, a cumpăra gratis e...un nonsens.

| xCherri explică:

Adica. fara sa platesk banilaughing Doamne ce e cu lumea astarolling on the floor