| Babygirlll29 a întrebat:

o sa încep sa va spun ca imi place de un băiat de la mine din liceu si as vrea sa ma bag in seama cu el dar nu stiu cum.cred ca si lui ii place de mine.ce sa fac? Sa intru in vb pe o rețea de socializare?
Multumesc

1 răspuns:
| PersonajFictiv a răspuns:

Salut baby girl laughing

Pai, daca lui ii place de tine si nu se baga el in seama cu tine,inseamna ca e un tip timid. Asta daca esti sigura ca te place,dar nu esti.
Ai putea crea in liceul in care esti o conversatie si din acea conversatie sa iti dai seama daca e interesat de tine ( si cand vorbeste cu tine,se uita in mod diferit daca e interesat,nu la fel cum se uita la o persoana de sex opus pentru care nu are interes). Momentul in care creezi aceasta conversatie,trebuie sa para "spontan",sa nu stie el ca tu vrei sa te "dai la el". Intelegi?
Intreba si tu ceva de profesori gen " L-ai vazut pe Mr Iepurila? "
, "E cineva la secretariat?",etc.
Nu stiu,e mai grelut sa creezi asta,dar daca stii cum e bine.
Apoi, daca e interesat,treaba e usora, poti sa te bagi in seama cu el pe Facebook, hol, unde vrei, o sa iti usureze el munca, tu doar trebuie sa initiezi conversatia ca el e timid.
Sau mai poti sa fi si mai directa, dar meh, am mancat si mi-e lene sa mai scriu.