| LoveChocolate10 a întrebat:

O sa va spun povestea mea : parintii mei vor sa urmez medicina, da eu vreau cu totul altceva, mie imi place muzica.am facut 2 ani de vioara, dar totusi, eu vreau sa cant.straight face Ei vor sa fiu medic.nu stiu cum sa le explic. Voi credeti ca ar trebui sa imi urmez visul sau ceea ce vor parintii mei? straight face

3 răspunsuri:
| vivi21 a răspuns:

Buna! Daca tie iti place sa canti sau ceva de genu, si daca visul tau e asta, atuncia poti sa le zici parintilor tai.Ca tie iti place sa canti si ii visul tau.Ar trebui sa-ti urmezi visul.

| PeAripiDeVant a răspuns:

Hey.Eu zic sa faci exact ceea ce-ti doresti si ce-ti place.Nu poti profesa usor si frumos intr-un domeniu daca nu-ti place. Explica-le asta parintilor tai.Ar trebui sa te inteleaga, si sunt convinsa ca odata si odata o vor face.Plus ca nu oricine poate sa faca muzica...iar asta ar fi un impas de care poti profita.Fii tu si fa ce-ti place.Alege corect, pentru ca mai apoi sa nu-ti para rau.In caz ca-ti surade putin ideea cu medicina,ai putea incerca cu amandoua deodata(adica si cu muzica, si cu medicina). Asta nu stiu sigur daca este posibila, dar cu siguranta cere mult sacrificiu si munca asidua.Bafta.Numai bine.

| Iulia_7157 a răspuns:

Nu e numaidecat sa te dezici de muzica daca te duci de medic.Muzica poate ramane un hobby.In ceea ce priveste profesia, o data cu maturizarea apar noi calitati sau se accentueaza cele de acum asa ca pana cand fa ceea ce-ti place.Nimeni nu stie ce va fi in viitor, poate chiar tu vei vrea sa te duci de medic.In orice caz nu te grabi cu hotararile, totul este inca inainte.Succese!