| PopaIoana a întrebat:

oare cum trebuie sa te comporti in prima te zi de liceu? Adica sa fi deschisa sa vorbesti cu toata lumea, sau sa fi un pic mai inchisa ca sa creada lumea ca esti mai interesanta iar cand colegii cei mai incearca sa-si bata joc de tine sa le raspunzi inapoi, oare ar fi bune sa pari un pic mai cu fite? Va rog frumos sa va ganditi bine si sa-mi raspunde-ti sincer. Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SA FII TU INSUTI.FII NATURALA!

Nu incerca sa pari o persoana falsa doar pentru a fi placuta sau interesanta.
Fii doar tu insuti si nu vei regreta.

| Zadie a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa vorbesti cu toata lumea si sa fii draguta, dar nu prea draguta ca vei da in falsitate happy. Daca ai ca defect vorbitul in exces, pune-ti niste limite.

| AliceArisu a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa fii naturala.Incerca sa iti cunosti noii colegi si sa afli ce fel de persoane sunt. Daca cineva mai mare isi bate joc de tine nu incerca sa faci prea mare scandal, pentru ca nu cred ca ai face o impresie prea buna celor din jur.Nu incerca insa sa pleci pur si simplu ca asa vor crede ca esti speriata sau prea timida sa le tii piept.Si eu voi merge la liceu si parerea me este ca nu ar trebui sa pari cu fite, nici prea dura, dar nici prea inchisa, deoarece fiind naturala persoanele care vor sa iti fie prietene te vor aprecia.
Sper sa iti fie de ajutor.