| Alex765431 a întrebat:

Bună! Oare dacă vreau să ajung poliţist local sau rutier, oare ce studii trebuie să fac? La ce liceu şi facultate să dau? Menţionez că sunt pe clasa 8. eu sunt bun la mai multe, ştiu cam de media 8 şi la mate şi română? Sau dacă nu, unde îmi recomandaţi să mă duc?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate vrei sa spui ca esti IN clasa a VIII_a, ca nu poti fi PE ceva, ca doar nu te urci pe casa, sau pe scoala.
Deci: pune mana si invata sa vorbesti corect, ca nu stii sa te exprimi inca si ajungi un politist prost, de care rad toti colegii.

| Alex765431 explică (pentru Violleta2022):

Hai te rog serios, nu îţi bate joc de mine. Te rog să stai mai calmă. Doar nu ai luat foc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alex765431):

Baiete, fii multumit ca te educam, fiindca maine -poimaine imi ajungi la interviul de angajare si faci greseli de exprimare atat de mari, ca nu stii de ce esti eliminat.
Se zice "multumesc" cand esti ajutat!

| Alex765431 explică:

Eu chiar nu ştiu unde să dau, mie frică că dacă dau undeva şi nu îmi place nu mai pot da înapoi. Ce sfaturi îmi daţi?