| anonim_4396 a întrebat:

Buna:* ok stiu ca nu trebuie sa va intreb nimic in legatura cu tema pentru scoala insa am si eu o tema la istorie care sunt indo-europenii.Eu am cautat pe net insa nu mi-au dat nicio informatie concreta.Ma puteti ajuta si pe mine un pic? Va rog mult. Oricum asta este prima si ultima data cand va mai rog sa ma ajutati la teme.

Răspuns Câştigător
| LostInDreams a răspuns:

Pe teritoriul tarii noastre, in epoca bronzului s-a asezat o populatie indo-europeana.Indo-europenii sunt tracii, poporul din care se trag geto-dacii, stramosii nostri

1 răspuns: