| Andreeauta a întrebat:

Părinții mi-au tot promis ca-mi cumpăra bicicleta și acum nu mai vor. Cum pot sa-i conving?
Le-am spus ca dacă nu le ajung banii sa-mi ia măcar o pereche de role.
Funda.

Răspuns Câştigător
| dianazz28 a răspuns:

1. Decide ce vrei, role sau bicicleta, poate daca primesti role o sa realizezi ca nu iti place sa te dai cu ele si bicicleta era mai potrivita (eu asa am patit).
2. Spune-le ca este pentru sanatatea ta, sportul e foarte important pentru sanatate.
3. Convinge-i ca o vei folosi, nu e o investitie inutila de care te plictisesti intr-o saptamana.
4. Rromite-le ca iei note mai mari.
5. Ajuta la treburile din casa.
6. Eventual strange si tu ceva bani, pune de o parte banii primiti de ziua ta, de la rude, de buzunar.

5 răspunsuri:
| blAster85 a răspuns:

Spune-le ca te vei multumi si cu o pereche de rolehappye mai distractiv pe role, parerea mea.pai cum sa-i convingi? poate au anumite pretentii ce nu le indeplinesti, vezi si tu

| justadream94 a răspuns:

Santaj emotional?

Sau spune-le ca vei invata mai bine sau ca ii ajuti la ceva.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Incearca sa ii faci sa inteleaga ca iti doresti cu adevarat acest lucru. Vorbeste numai despre asta. Incearca sa ii disperi.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Prom ite-le ca nu mai scrii "Bunaaa!" ci doar "Buna!". Promite-le ca nu mai scrii "mi.au" ci "mi-au", ca nu mai scrii "sa.I" cu "I" mare ci cu i ( sa-i), ca nu mai scrii "Fundaa" ci "Funda". Asa vor intelege ca ai inceput sa inveti romana si apoi, poate, si altele. In final spune-le ca cine nu se tine de promisiune are o mare problema de educatie.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Spune-le sa iti cumpere niste role, sunt bune si alea.