| BlackRose08 a întrebat:

Pe ce buton trebuie sa apas sa imi deschida culoarea la pc? Adica la ecran..stiam ca era CTRL + F.da nu mai stiu care F..sau cum era. Help!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

La unele tastaturi apesi simultan pe Fn + F9 pentru marire contrast si Fn + F8 pentru micsorare contrast. (sau vezi ca ai doua taste care au un soare pe ele ->apesi Fn + una din tastele acelea doua, sau Fn + sageti regleaza lumina - stanga micsoreaza, dreapta mareste ).
Bafta!

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Al meu are niste butonele sub monitor (adica sub beculetul monitorului). Apare BRIGHTNESS, CONTRAST...

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai incercat? Vezi ca sunt patru butoane. Apesi pe al doilea din dreapta.

| Catalin525 a răspuns:

Presupun ca este vorba de afisajul in sine, nu tema, da? Cum spunea si''floresdemayo'' pe monitor gasesti niste butoane sau un buton cu functia menu(meniu) cauta si revino cu intrebari daca nu rezolvi. Poti gasi setari pentru afisaj si apasand pe mouse tasta din dreapta(nu cea cu care faci click) si alegi properties(proprietati) si acolo ai despre teme, fundal, screenserver, rezolutie si altele. Succes!