| anonim_4396 a întrebat:

Buna,pentru cei pasionati de fotografie si detin un aparat profi, semi-profi.De unde stiu ce Iso folosesc? Unde imi apare?
Funda+vot
P.S. Fara raspunsuri stupide

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Depinde de camera, de subiectul fotografiat, de luminozitate etc. happy In general unde este luminozitatea mai mica se foloseste un ISO mai mare, dar cu cat ISO este mai mare cu atat calitatea fotografiei va fi mai slaba. Un ISO de 200 ar fi ok la majoritatea camerolor.

| Snapped a răspuns:

Daca e soare ISO 100, daca sunt nori ISO 200 - 400. Daca esti in interior ISO 400 - 1600. Cu cat mai mic cu atat mai bine. http://www.snapped.ro/......ea-iso.htm

| Bunul674 a răspuns:

Add dedey_metin2@yahoo.com cunosc bine domeniul.