| Yarinn a întrebat:

Buna happy
Pentru ora de tehnologie, trebuie sa realizez niste martisoare; aveti vreo idee din ce sa le fac, cum sa le fac?
Unii colegi au pictat paste in forma de fundita si i-au placut, dar vreau sa fiu originala, pentru a-mi asigura o nota buna.

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Martisoarele se fac aproape din orice material, iti trebuie doar imaginatie. Banuiesc ca exista site-uri cu idei, dar cred ca cel mai bine este sa fii originala, sa ai tu o idee noua. Ce zici sa folosesti banala paine? Acum 70 de ani, cineva a folosit painea mai proaspata, umezita cu putina apa si frecata bine in mana, ca plastilina (poate fi si plastilina, dar se usuca mai greu). Faci diverse forme, le usuci, le colorezi, adaugi margele, pene, aproape tot ce-ti trece prin minte.

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Aici gasesti idei si modele http://www.tpu.ro/......ei-pareri/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face o ghirlanda din hartie creponata cu culorile:alb si rosu; si apoi o faci funda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine sa folosesti ceva de acasa care sa fie destul de sic si care sa iti placa de exemplu un nasture care sa il pictezi dupa preferinte si dupa imaginatiabig grin