| Veverita45 a întrebat:

Bună,peste 3 saptamani clasa mea va face o excursie la o cabana.
Nu stiu daca sa merg sau nu.Suntem 6 fete si 18 baieti in clasa.(sunt a9a).Unii baieti au ceva cu mine si eu nu le-am făcut nimic, nici nu interactionam.Ma inteleg foarte bine doar cu 2 fete din clasa.Acei baieti nici macar nu vorbesc cu mine, cand intru in clasa si le spun buna nici nu raspund.Eu sunt tăcută,nu prea ies din clasa. Daca merg in excursie sigur o sa fiu tratată cu indiferenta.
Voiam o parere, merită să merg daca ei nu ma vor prin preajma lor?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca trebuie sa mearga toata clasa, ar trebui sa te duci.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Mergi daca poti sta in camera cu acele fete cu care te intelegi.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, in excursie mergi pentru tine nu pentru colegii tai, asdar nu motiv sa nu mergi si sa nu te bucuri de excursie doar pentru ca nu te baga inseama 2 baitei. Asta este deja ridicol, sa te oftici atat, doar pentru ca 2 baieti te igora, incat te autopedepsesti si sa nu mai mergi in excusie.

| sierra1 a răspuns:

"Daca merg in excursie sigur o sa fiu tratată cu indiferenta.
Voiam o parere, merită să merg"

fiind acasă, ai un tratament și mai neutru (față de colegi) așa că e de preferat să mergi. Distracție!

| 1997onur a răspuns:

Decizia îți aparține tu ști ce te face fericit cu adevărat tu ști cei mai bine pentru tine și ce este rău pentru tine. Și dacă mergi acolo iați ceva lângă tine orice numai sate aperi nu sti cine ce fel de nenorocit este pe acolo și bea pe acolo și Doamne ferește ce scârbă de om fi și se întâmpla de asta mai bine ia-ți ceva bun lângă tine sate aperi și sa fi foarte atentă sunt mulți nenorociți în ziua de azi si iați un spray lângă tine mereu nu-i scump deloc sau ce vrei tu ce crezi tu cai mai bine și mai bun.

| sweetglitter a răspuns:

Eu zic sa nu mergi, isi vor bate joc de tine, te vor traumatiza. Si eu sunt o fata timida si crede-ma pe cuvantul meu ca o sa regreti daca te duci acolo. Nu te lua dupa celelalte raspunsuri. Iti vreau binele.

| 99290 a răspuns:

Fă ce simți și asigură-te că alegerea finală vine din inimă
Și nu uita că nu există "trebuie", iar că deciziile din inimă vor fi întotdeauna cele care ne vor purta spre binele nostru suprem.
Pentru a ști dacă iei o decizie din inimă poți face un exercițiu simplu. Gândește-te ca ai ales să mergi. Ce simți? Apoi gândește-te că ai ales să faci altceva înlocul excursiei. Ce simți? În care din cele doua stări te-ai simtit mai bucuroasă? Ascultă-te, și vei ști pe unde să pășești; de la cele mai mici și inofensive alegeri, până la cele mari. ♡