| anonimadinAlba a întrebat:

Peste ceva timp (iulie) urmeaza aniversarea mea de 16 ani si vreau o petrecere de neuitat, prima petrecere a mea tinuta intr-o sala micuta de evenimente, la care sa fie alcool.
In afara de pretul inchirierii salii, cam la ce suma as ajunge cu costurile si cam ce si in ce cantitate sa cumpar? Tin sa mentionez ca voi avea aproximativ 20 de invitati, iar de mancare as vrea sa fie aripioare prajite cu cartofi pai.

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! In primul rand, s-ar putea sa nu ai sanse sa se deschida localurile si restaurantele pana atunci, dar mai vedem. Intreaba la localul respectiv daca poate face un meniu si cat costa. Bauturile nu cred ca le poti aduce tu din cate stiu eu, ci ar trebui sa fie luat de la acel local. Cred ca cel mai bine ar fi sa te consulti cu ei, poate poti lua o anumita cantitate mai mica si apoi sa mai iei si alte sticle daca mai este cazul. Costurile depind de preturile practicate in acel local, doar discutand cu ei iti poti face o idee. Bafta si petrecere frumoasa!

| anonimadinAlba explică (pentru Aasdfghj):

Sala nu are restaurant/bar. Este doar pur si simlu o sala cu mese si scaune pentru evenimentele micute

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Mai asteapta pana sa iti faci planuri, ca ai toate sansele sa n-ai voie sa aduci prea multe persoane.

| Dana1999 a răspuns:

Localurile nu au voie să servească alcool minorilor, nu stiu la care petrecere privată organizată pentru minori în localuri publice vei avea această opțiune.