| Elial a întrebat:

Plac un baiat de la mine din clasa, dar nu cred ca el simte acelasi lucru. Adica stau cu el in banca, iar cu mine se poarta la fel ca si cu toate celelalte fete. Mai demult ma placea, dar eu nu il placeam, iar acum s-a intors roata. I-am spus mai demult ca il plac, dar el a spus ca nu stie daca ma mai place. Din comportamentul lui eriese clar ca nu ma mai place, dar nu stiu de ce eu tot continui sa sper. nu pot sa il uit, desi mi-as dori. As vrea sa stiu macar ce simte, nu stiu cum pot sa aflu.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Afli dacă stai cu el de vorbă!
Pa, pa.

| eMiiau a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie sa plac un baiat si el sa nu ma placa apoi eu sa nu il plac si el sa ma placa si tot asa. Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da e sa fii sincera si sa ii spui ca il placi apoi sa vezi daca te place si el, dar daca nu atunci poti ruga un prieten de-al lui sa il intrebe si asa afli raspunsul. Dar raspunsul pe care il poate da baiatul de care iti place poate fi nesincer deoarece nu toti baietii recunoasc faptul ca plac o fata. Cel mai bun lucru e sa ii spui ce simti si ca nu ti-l poti scate din cap si vezi daca te place si el. Bafta!

| IulikaDlk a răspuns:

Am trecut si eu prin ceva asemanator si un bun prieten comun mi-a spus ca dragostea nu trece asa usor si a reusit sa ne cupleze.