| LeeJiEun a întrebat:

Plac un baiat din liceul meu (eu am 16 ani, el 17), si as vrea sa vorbesc cu el. Am observat ca mereu se uita la mine si imi zambeste insa niciodata nu a avut curajul sa intre in vorba cu mine. As intra eu,dar problema e ca sunt foarte timida si mai este o problema. Niciodata nu il vad singur ca sa pot merge la el, mereu e cu 3 baieti din clasa lui. Vreau sa mentionez ca nu foloseste facebook. Ce as putea face, cum sa vorbesc cu el? Multumesc.

3 răspunsuri:
| Bianca_Bia_2000 a răspuns:

Incearca sa il desparti cei doi baieti, apoi vorbeste cu el.

| JustMe3o3 a răspuns:

Hei! Pai asa sunt baietii, merg de obicei undeva cu tot cu grupul ca sa poata sa rada si sa se simta bine. Nu ai cum sa ii desparti pe ei ca sa vorbesti tu cu el. In legatura cu timiditatea ta, eu zic ca nu-i bine sa fi asa! Stiu din propria experienta ca poti pierde multe! Pur si simplu traieste clipa, respira adanc si fa ce-ti place! Si poate ca si acel baiat este timid si d-aia nu a putut da-ti vorbeasca chiar daca exista posibilitatea sa te placa! Hm, nu foloseste facebook?! Fa rost de numarul lui de telefon. Vorbeste cu prietenele lui in asa fel in cat ele sa-ti faca cunostinta cu el. Stai mult pe la el prin clasa sau oricunde sta si el. La un momentdat isi va face curaj si-ti v-a vorbi. Sau daca nu, asteapta mult acel moment cand el va fi fara anturaj si vorbeste-i!

| StefiChan8D a răspuns:

De obicei baietilor le place cand sunt cu cativa prieteni apropiati si o fata ii cere numarul de telefon, asa ii face gelosi pe prietenii de langa el laughing. Du-te la el, daca nu ai curaj ia-ti cea mai buna prietena cu tine si cere-i numarul de telefon si apoi vorbesti prin mesaje cu el.