| RagazzaDiPapa a întrebat:

Poate cineva sa imi dea cateva definitii cat mai frumoase si expresive ale jocului? [Funda]love struck

1 răspuns:
| MenInShadow a răspuns:

Jocurile pe afara, cu prietenii, sunt o "aventura" pentru fiecare copil, gasind un nou joc de fiecare data, miscandu-si organismul, si astfel, distrandu-se si mentinandu-se sanatosi. Atat pentru copii cat si pentru adulti, jocurile ii ajuta sa uite de griji, de necazuri, sunt unice, si distractive.
Jocurile pe calculator, sunt ca o alta dimensiune, in care tu intrii, si controlezi un anumit personaj. Unele jocuri sunt atat de realiste incat ai impresia ca tu esti in joc, si tu faci ce face acel personaj. Desi este putin cam nesanatos daca te joci in exces pe pc, la fel alunga grijile si preocuparile pentru un timp.
In concluzie, fara jocuri, lumea ar fi mai plictisitoare.