| anonim_4396 a întrebat:

poate ma puteti ajuta si pe mine cu un tratament sau un sfat pentru:
-gingii umflate
-mi-au aparut niste basicute pe limba si ma doare limba
-imi cresc ultimele masele si ma doare
multumesc anticipat:*

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai afte, du-te la farmacie si cumpara-ti o solutie contra aftelor.Suge si vitamina c, aftele apar atunci cand imunitatea organismului este scazuta.

| multimoak a răspuns:

Du-te la farmacie.Vei vedea ca farmacistele te vor ajuta.Eu folosisem pentru bebelusul meu o pasta care o facea sa nu o mai doare si ii "racorea" inflamatia gingiilor.Nu mai retin cum se numeste, dar e mai sigur sa mergi la farmacie. Nu costa mai mult de 10 lei un tubulet, dar acum depinde ce-ti da. Succes si dezinflamare grabnica big grin