| Bubbico a întrebat:

Povestea e mai lunga, dar va rog mult sa ma ajutati. Cea mai buna prietena a mea sta cu varul meu de cateva luni, dar el se comporta destul de urat cu ea, adica o bate, o injura etc. insa ea ii suporta ABSOLUT TOT. Si el o iubeste mult si sincer, dar nu ii convine nimic din ce face ea. Eu nu vreau sa ma cert cu niciunul dintre ei, dar problema este ca el se mai uita si dupa o alta fata (cu care mentionez ca ma inteleg foarte bine) si de multe ori sunt pusa in situatia de a alege cu care din ei trei sa vorbesc (deoarece el ma intreaba cu care sa ramana)... Eu nu stiu ce sa mai zic, e vorba sa aleg intre varul meu, cea mai buna prietena si o prietena foarte veche, care e si prietena de familie cu parintii mei... Eu ce sa zic, ce sa fac?
P.S: Daca zic ca nu ma bag toti zic ca nu tin la ei si ca nu vreau sa ii ajut... crying

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ai o discutie cu el, de ce se poarta asa urat cu prietena ta.E fraiera ca accepta toate magariile lui plus ce este de ne acceptat bataia.Este inuman sa se poarte de o asemenea maniera.Tu cum ai reactiona daca cineva te-ar supune la asemenea tratamente.

| Bubbico explică (pentru onasis1961):

Merci! O sa incerc sa vorbesc cu ei...

| Liviu222 a răspuns:

Pur si simplu nu intervii. E viata lor deciziile trebuie luate de ei nu de tine. Si daca vor zice ca nu iti pasa de ei poti sa argumentezi simplu si rapid "nu vreau sa ma cert cu nimeni toti imi sunteti prieteni".
Help it was usefull.

| carhartt a răspuns:

Le spui pur şi simplu că nu este treaba ta şi că nu te bagi.
Ei de ce sunt oameni, să iei tu decizii pentru ei? Dacă nu existai tu, ei ce făceau? Nu mai ştiau cum să trăiscă? Nu prea cred... astea sunt doar pretexte ca să fie şi ei băgaţi în seamă.
Nu trebuie să alegi pe nimeni dintre ei, este strict problema lor. Dacă nu sunt în stare să înţeleagă chestia asta, probabil au un deficit mintal, altceva nu îmi imaginez.

| sebique a răspuns:

Fa ce iti spune inima!
Tu de lua dupa nimeni de aici, daca simti sa te bagi, fa asta si vei fi impacata.