| andra1998076 a întrebat:

prieteni! Ajutati-ma si pe mine cu un, raspuns dau funda.
Am facut-o cu prietenul meu, ne-am protejat bineinteles si nu imi vine menstruatia. Este o intarziere? Se poate intampla sa nu vina intr-o luna? P.S. prezervativul nu era spart. Dau fundita la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Octavia1 a răspuns:

Se poate sa iti inatrzie din cauza :
-pastilelor
-stresului
Iar daca prezervativul nu era spart, atunci nu exista sansa sa fii insarcinata doar daca nu ai folosit deloc! Sper ca am fost de ajutor! :*

3 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Daca la cei 14 ani ai tai,"ai facut-o" cu prietenul tau mai mare cu vreo doi ani,fara sa fii destul de matura ca sa-ti dai seama ce repercursiuni poate avea inceperea vietii sexuale la o varsta a copilariei,ma intreb, oare cat stii tu despre DRAGOSTE, VIATA SEXUALA, cu riscurile ei, responsabilitatile ei.Se pare ca nu prea ai sti, daca nu stii, din ce cauze, un ciclu menstrual, poate fi decalat.Stresul faptului ca ti-ai inceput viata sexuala la o varsta cand nu prea stii ce e asta(bine macar ca v-ati protejat,poate el este mai prevazator,dar imatur este cu siguranta!), hormonii la o varsta atat de frageda, iti da ciclul menstrul peste cap, o raceala, iar poate influenta.O intarziere de o luna(29-31 zile), nu poate fi, dar de cateva zile(7-10 zile), se poate intampla.
Crezi ca "fundita" poate influenta daca ti se raspunde "cu cel mai bun raspuns"? TU cu EL, ati fost in pat, voi ati hotarat sa "o faceti", fara sa stiti si ce urmari pot exista!

| andra1998076 explică (pentru pietrean):

Nu am 14 ani

| pietrean a răspuns (pentru andra1998076):

Nu ai 14 ani?
Citez:"As vrea sa stiu parerile voastre in legatura cu banchetul de clasa a 8-a.Ce imi propuneti unde sa-l facem?"
Ma crezi tampa?