| kagom3 a întrebat:

Buna prieteni! am vazut un baiat foarte dragut in liceu si am rugat pe cineva sa imi faca cunostinta cu el,am vorbit dar (mentionez eu clasa aX-cea el a XI-a si am vorbit pe hol dar (el nu a mai avut o prietena pana acum) mi-a spus ca nu vrea sa se implice intr-o relatie(asta a spus si inainte sa ma vada, gandindu-ma ca poate nu-i place aspectul meu fizic, dar nu e asta) si ce credti? adica are 18 ani si dc nu ar vrea o relatie? ce as putea face sa vorbesc cu el? si sa-l conving sa ne cunoatem mai bine?

P.S invata foarte bine, e dragut, iar parintii lui sunt profesori de sport) va rog ajutati-ma si eu sunt la fel si ne potrivim de minunesad

Răspuns Câştigător
| GheorghiuIoana a răspuns:

Pai da : Ai putea in primul rand sa incerci sa te apropii mai mult de el. Adica sa incerci sa vorbesti mult mai mult cu el decat vorbeai inainte, astfel incat sa observe ca doresti sa te aproprii de el(ai grija sa nu fii prea insistenta). Dupa vreo saptamana de acest fel, eu te-as sfatui sa faci cumva sa iesi cu cineva(drag tie, de exemplu:de preferat prietena) si sa il inviti si pe el.(p.s.:nu alege sa iesi cu un prieten(baiat) si cu baiatul de care iti place tine, asta ca sa nu se simta prost si sa creada ca vrei sa il faci gelos sau mai stiu eu ce.). Ai putea sa iesi cu mai multi prieteni (daca poti sa faci in asa fel incat sa fie prieteni comuni, astfel incat sa va simtiti amandoi in largul vostru) si sa comunici mult cu el in acel timp. Toata lumea stie ca o relatie nu incepe chiar cu intalnirea propriu zisa intre cei doi. Mai intai ca sa va intergrati, si sa va obisnuiti mai bine unul cu celalalt ai putea sa faci mai multe iesiti cu diferiti prieteni. In acele momente, cand suntenti doar voi doi, ai putea sa aduci discret subiectul unei relatii(nu intre voi doi, ci la moudl general) sa incerci sa vorbesti despre trecutul lui si ce fel de fete ii plac ca sa aflii indirect daca te place sau nu. Daca gasesti asemanari intre tine si ce spune el inseamna ca merita sa continui. Daca vezi ca situatia nu e intocmai roz eu as crede ca nu are de gand sa fie cu o fata asa, ca mine.
Mai departe, ai putea sa comunici din ce in ce mai mult si sa incepeti sa fiti foarte buni amici, pana cand ajungeti prin absurd impreuna. Cand el o sa te intrebe iar tu o sa fii nemaipomenit de fericita.hee hee.
Stiu ca dureaza mult ca o relatie sa se stabileasca de la 0, dar cu totii stim ca cele stabilite incet si cu multa rabdare sunt cele mai reusite si cele mau frumoase.
Cu multa rabdare, grija si atentie vei vedea ca poti reusi, asta daca sentimentul va fi reciproc. Ai grija happy.
Sper ca ti-am fost de ajutor!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu stiu ce legatura au aici parintii lui, dar cert este ca baiatul nu a fost incantat de tine, si trebuie sa-l respecti pentru ca te-a refuzat elegant.

| kagom3 explică (pentru neutrino):

Nu e vorba doar de mine, le-a refuzat pe toate, si inainte de a ma vedea a spus ca nu vrea sa se implice intr-o relatie...iar apoi mi-a zis si mie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poate pentru el scoala sau sportul sunt mai importante decat o relatie. Incearca sa vorbiti cat mai des si despre cat mai multe chestii, fa-l sa se simta bine in prezenta ta, sa nu ii fie rusine sau mai stiu eu ce. Poate isi va schimba parerea cand va vedea ca esti de treaba etc.