| GeaninaNicoleta a întrebat:

Buna Prieteni, Ce sa fac ca sa nu mai imi fie foame repede? dau funda si vot

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Îţi dau un sfat, dar e problema ta dacă ții cont de el sau nu.
Este o replică "Micul dejun îl mănânci singur, prânzul îl împărți cu prietenii iar cina o dai la alții." şi să nu crezi că nu are nici un sens.
De fapt, toți ar trebui să ținem cont de ea.
Îți recomand ca toți ceilalți, să mănânci un mic dejun copios, de exemplu omletă+ o felie de pâine+ două şunculiţe+ un pahar de lapte.
Prânzul să fie ceva mai rafinat, de exemplu o salată.
Iar la cină, mănânci un măr.
Nu are cum să nu-ţi fie/ sau să-ţi fie foame. Depinde de ce mănânci și de consistența mâncării.
Dacă mănânci budincă, logic că peste două trei ore ţi se face din nou foame.

| Cosmin86 a răspuns (pentru positivity):

"Iar la cină, mănânci un măr. ", ceva mai stupid nu stii?

| GeaninaNicoleta explică (pentru Cosmin86):

Cosmin/mi-ai/primit/mesajul

| Cosmin86 a răspuns (pentru GeaninaNicoleta):

Da.

Nu am tinut nicio dieta, am o alimentatie sanatoasa, 5 mese pe zi, in care mananc doar alimente de calitate :

http://www.getfit.ro/......abire.html

Si nu ma infometez niciodata, mananc la 3 ore aproximativ.

Asta combinat cu sport => 17 kg in minus.

| GeaninaNicoleta explică (pentru Cosmin86):

Ce/exercitii/ai/facut

19 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Daca tii o dieta sanatoasa nu ar trebui sa ai nevoie de sfaturi pentru a-ti "elimina" foamea.Ea este ceva natural, si inseamna ca ai consumat toate caloriile pe care le-ai mancat la masa anterioara, deci trebuie sa mananci.Cheia slabitului nu este sa nu mananci, sau sa mananci putin si rar, ci sa mananci portii mai mici, dar dese.Iti recomand sa mananci 6 mese mici pe zi, fiecare continand cate un fruct, o salata, o carne slaba.Si daca ti se face foame intre mese mananca un iaurt, un fruct, un baton de cereale.happy

| kittykat a răspuns:

Nu stiu de ce vrei sa faci asta dar, incearca sa dormi mai mult, cand mananca cu paine thinking, gaseste`ti ocupatie :d

| Chαяtreux a răspuns:

Mananca putin, mestecand mult.

| Gabica a răspuns:

Mananca.laughing
Iar daca esti atat de saraca si nu ai mancare, ocupa-ti timpul cu altceva, distreaza-te, uita-te la un film, citeste o carte.

| mariamagdalena09 a răspuns:

Incearca sa mananci putin si rar! Mai gusti ceva acum, ceva mai tarziu! funda puppy dog eyes?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Manaca ceva nu sta in fata calculatorului sa ne scrii noua
Daca nu fa o omleta sau cartofi pai cu ochi

| Trippy a răspuns:

Mananca

| sтяăiηυŁ a răspuns:

Mananca mult cand mananci.

| GeaninaNicoleta explică (pentru sтяăiηυŁ):

Cat de mult sunt la dieta

| DifferentBoy a răspuns:

Trebuie sa ai vointa!

Funda big grin?

| DeleteAcount a răspuns:

Nu sta aproape de bucatarie ..incearca sa faci ceva ca sa nu te gindesti la mincare. Sper sa mearga!

| punk3y a răspuns:

Iti umpli timpul cu ceva, incearca sa nu te mai gandesti la mancare si mananca ceva satios

| andraeproasta a răspuns:

Pai te duci undev, si acum vine partea interesanta: CERI MANCARE