| amOre) a întrebat:

Buna prieteni!
de ceva timp nu am dat nici o intrebare)
acum insa simt ca am nevoie citusi de cit de citeva sfaturi din partea voastra.
nu eram indragostita de mult timp, pina mai zilele trecute cind mi-am dat seama ca plac un baiat.suntem din acelasi liceu si participind la un concurs din scoala l'am observat" mai indeaproape)
Problema este ca el are prietena. iar eu nu stiu cum sa procedez
privirile care mi le ofera mi'ar da de inteles ca e ceva reciproc... si faptele la fel.nu se comporta cu mine ca si cu o oarecare fata)se simte ca e ceva mai mult
Nu sunt genul de fata care ar desparte un cuplu intentionat...in cazul meu doar de el depinde tot...[
Credeti macar ca ar putea fi posibil ca el sa o poata lasa pe prietena pentru mine?
sau ma sfatuiti sa uit de el?
poate ceva sfaturi voi fetele cum as face sa se indrg cu adevarat de mine?
please help me((

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Te inteleg. Cel mai bine ar fi sa incerci sa il cunosti mai bine. Nu trebuie sa te duci la el si sa ii zici : hey, vreau sa fiu prietena ta, renunta la cealalta. Totul se face delicat si in timp. Faci in asa fel incat sa va cunoasteti mai bine si sa petreceti ceva timp impreuna, sau macar sa te observe. Si astfel mingea e in terenul baiatului. Tu ii arati ce poate avea si el decide ce vrea. Daca e mai bine sa riste ceva cu tine. Dar situatiile astea sunt nasoale rau. De obicei nu poate iesi nimic bun dintr-o astfel de situatie.

| thealchemist a răspuns:

Daca are prietena, e un BIG NO, NO, NO... daca te-ar vrea pe tine nu ar astepta sa sara din floare in floare, ar rezolva problema imediat, despartindu-se de prietena lui. asa, cred ca iti faci iluzii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa vb cu el sa vezi ce zice si daca si el tine la tine propune-i sa se desparta de pr lui pentru tine si daca face asta inseamna ca te iubeste daca nu i-ati gandul de la el si cauta altu... pwpiciiii