| Victoria275 a întrebat:

prieteni de pe TPU. Asi vrea sa imi dati exemple de situri unde pot scrie povesti scrise de mine si sa le poata citi si altii. Trebuie sa mai mentionez ca voi da si o fundita celui mai bun raspuns?big grin

Răspuns Câştigător
| figure a răspuns:

Poti face un blog pornind de pe un site precum :
- http://wordpress.com/
- http://www.blogger.com/home

Sunt multe site-uri de acest gen. Iti recomand mai degraba sa dai o cautare pe google.

12 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Intra aici si fa-ti un blog.
Scrie pe Google blogspot.com

| sparky34 a răspuns:

Fa-ti un blog si le scrii la tine pe blog.

| Darkela a răspuns:

Http://www.wattpad.com/home!

Sa imi lasi si mie un link cu ce postezi, daca vei posta.

| figure a răspuns:

Www.poezie.ro! Este probabil cel mai bun site de poezie si proza, de foarte multi ani. Este o comunitate destul de activa, asa ca vei avea parte si de feed-back.

Mi-am publicat scrierile ani buni pe site-ul asta.

| Maravilla a răspuns:

Simplu : Fa-ti un blog. E cel mai indicat daca vrei sa scrii lucruri despre tine.

Bafta

| Victoria275 explică (pentru Maravilla):

Pai, de fapt e o poveste...si singura problema minora...e ca habar nu am cum sa imi fac un blog.

| figure a răspuns (pentru Victoria275):

E bine sa ai propriul tau blog. Dar iti recomand sa le publici pe www.poezie.ro intrucat vei avea ocazia sa primesti feed back si sa "respiri" intr-o comunitate de oameni care scriu.

| Victoria275 explică (pentru figure):

Dar pot sa scriu acolo si povesti?

| figure a răspuns (pentru Victoria275):

Da. In ciuda numelui site-ului, poti scrie si proza (povesti, articole, mai multe genuri).

| Victoria275 explică (pentru figure):

Trebuie sa platesc cumva acolo pe wordpress?

| figure a răspuns (pentru Victoria275):

Nu trebuie sa platesti nimic. Iti poti face blog gratuit.

| figure a răspuns (pentru Victoria275):

Poti face un blog pornind de pe un site precum :
- http://wordpress.com/
- http://www.blogger.com/home

Sunt multe site-uri de acest gen. Iti recomand mai degraba sa dai o cautare pe google.