| anonim_4396 a întrebat:

Buna prieteni TPU, in decembrie la ziua verisorului meu am cunoscut un tip, care m-a atras de la prima privire. Dupa chef am incercat in repetate randuri sa ii atrag atentia dar nu am vrut sa ii spun ca il plac pentru ca el este mai mare ca si mine cu aproape 5 ani [eu am 16 si el aproape 21] si cand imi pierdusem orice speranta ca ma poate "observa" ne-am bagat in seama, oarecum, la o poza a unei prietene, in care eu vb cu ea si i-am zis "of... asta! no talking", iar el mi-a spus ca "... te musc!", si l-am intrebat "de >unde?:" si a zis "hai sa vb pe privat ca imi e rusine si ca facuram chat la poza asta". In fine dupa cateva zile de discutii in continuu, tin sa anunt ca el nu este in tara, i-am recunoscut ca il plac si mi-a zis ca dc nu i-am zis pana atunci? si i-am explicat dc. si mi-a zis ca ar fi fost mult mai bine daca i-as fi spus mai demult, dar mi-a spus ca nici acum nu este tarziu. mi-a spus ca vara o va petrece aici in romania si mi-a cam dat de inteles ca si el ma place. A zis ca atunci cand va veni vom fi impreuna.Si de aproape 2 zile nu dau de el, ceva ma face sa cred ca vine acasa, in tara si am aflat ca are obiceiul sa isi faca prezenta "neanuntata". Pana aici sa zicem ca sunt toate bune si frumoase, dar daca va veni eu cum ma voi intalni cu el pentru ca mama si una din surorile mele imi zic ca este prea mare si nu stiu ce?sad

1 răspuns:
| MMihai a răspuns:

La 16 ani nu prea ai încă teribil de multă minte! Citește și tu despre metode de evitare a unei sarcini, despre bolile venerice etc. Că un bărbat de 21 de ani o să vrea să faceți sex, iar tu nu ești pregătită, nici pe de parte, încă, pentru așa ceva.