| sCHmeTELinG a întrebat:

Buna prieteni va rog cine ma ajuta:vreau sa-mi dau pirsing in buza in partea dreapta de jos si nu stiu sum se face, am auzit ca nu doare dar ce pot face sa NU MA DOARA? CUM SE DA? Va rog ajutati-maaaa...va multumeschappy

Răspuns Câştigător
| DeeDee a răspuns:

Eu zic sa te interesezi la modul serios (nu aici pe TPU, unde oamenii ar face orice pentru fundita si nu au intentia sincera sa te ajute), sa compari avantajele si dezavantajele unui piercing si abia la final, daca inca il vrei, te duci la un salon acreditat si iti dai. Cei de acolo folosesc anestezic, si ca sa eviti toate complicatiile nasoale ( ce se intampla daca iti dai singur), mergi acolo si nu te uita la bani. Lidocaina e doar anestezic, nu e si dezinfectant.

Dar daca ti-e insa frica de durere, eu zic sa renunti de pe acum. Nu se merita sa iti gauresti buza, gaseste alte tipuri de accesorii ca sa iti etalezi personalitatea.

2 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

Da'te cu lidocain.costa 17 lei il iei de la farmacie si ia'ti o Branula gri tot de la farmacie 4 lei. uitate la tutoriale pe youtube " how to pierce your own lip".
Funda?; d

| asy25 a răspuns:

Nu cred ca doare dakca te duci la anumiti doctori
ca de exemplu sunt unii care iti anestiziaza buza si nu simiti nimic dar sunt si car nu.

mult scces!

funda?