| EuAndreia a întrebat:

Probabil ca intrebarile pe care le voi pune le veti cunsidera stupide.Imi place aceasta meserie(de chirurg) dar nu stiu daca o pot urma, nu stiu daca am ceea ce trebuie ca sa devin chirurg.Cum imi dau seama ca sunt facuta ca sa devin chirurg? Adica ce ar trebui sa am ca sa devin chirurg?(in afara de raspuns, imi puteti da un site cu teste cu ce profesie ti se potriveste)Fundita!

2 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ai sange rece. Esti sigura ca ai putea rezista sa vezi atat sange in jurul tau? Esti sigura ca poti diseca morti fara nicio problema?(pentru ca o sa incepi cu din astea, nu o sa poti faci operatii direct pe oameni vii).
Trebuie sa inveti foarte bine ca sa poti ajunge un chirurg bun!
Oricum, un chirurg este foarte bine platit!

| ThinkPink_2625 a răspuns:

Sunt de acord cu ce spune DeaaMarry. Trebuie sa ai sange rece iar acele teste ci ce profesie vi se potriveste sunt o mare prostie. Daca iti place medicina poti alege alta ramura a ei nu neaparat chirurgia happy Sper ca te-am ajutat.