| Daniel_Suciu_1991 a întrebat:

Problema mea e una destul de amuzanta dar serioasa in acelasi timp. Domnul de la mine de la scoala, care repara bancile, se crede foarte important si si-a dat permisiunea de a avea grija cine fumeaza in scoala. Ideea e ca nu e voie sa fumezi in scoala, dar totusi poti pe terenul de fotbal. Profesorii nu au treaba. Nici respectivul de care ziceam nu avea problema. Chestia e ca de cateva zile m-a luat in vizor pentru ca i-am comentat, si acum cand ma vede ca fumez zice ca ma trimite la secretariat sa imi dea amenda. Azi m-am enervat cand a zis asta si i-am zis ca nu merg la secretariat, orice mi-ar zice. Pe scurt, ca ma doare la basca de ceea ce zice. El a spus ca ma duce la politie (vrajeala) urmatoarea data cand ma prinde. As vrea sa stiu sfaturile voastre despre cum sa ii inchid gura, dar in acelasi timp sa pot fuma linistit (oricum pot fuma, dar ma enerveaza gura lui si poate se leaga apoi si de ceilalti care fumeaza). Dau funda la raspunsul cel mai util. Chestii precum "Lasa-te de fumat" nu ajuta. Multumesc anticipat big grin

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca incearca sa puna mana pe tine filmeaza-l si apoi poti merge la politie. Poate intra la puscarie pentru sechestrare de persoane. Oricum politia n-are treaba cu fumatul. Sa ai si ceva martori pe langa tine. Cu fumatul nu te pot sfatui ca nu stiu regulile scolii si ale parintilor tai. Ca un vechi fumator care s-a lasat eu spun "lasa-te!". E asa de bine sa nu fumezi! Eu ajunsesem la 2-3 pachete pe zi. Am fumat peste 30 ani si acum (m-am lasat de 6 ani) ma simt excelent.

| Daniel_Suciu_1991 explică (pentru Salontanul):

Fiind tanar, mai vreau sa fumez o vreme laughing apoi, la 20 de ani vreau sa ma las