| Lorela2999 a întrebat:

Bună, problema mea sună astfel. De ceva vreme am o frică de oameni, parcă mi-e frică să ies din casă, să întreb pe cineva ceva și deseori când am de dus undeva mai bine refuz sau amân, decât să o fac. De exemplu când sunt la bibliotecă mi-e rușine să întreb de o carte de care am nevoie, când sunt într-un grup de oameni și sunt întrebată ceva ori mă pierd și nu știu ce să răspund ori se primește așa că încep să mă încurc în cuvinte. Mereu când sunt în lume, sunt cu o frică și cu o stare de neliniște. Nu pot să mă duc undeva singură, fără să fiu însoțită de cineva. Ce pot să fac În situația dată? Am nevoie de ajutor.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti iei inima in dinti si inveti sa iesi singura, mai ales dimineata si in timpul zilei, incepand cu locurile aglomerate, pana capeti incredere in tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La medic.