| shadow23 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti despre preocuparile voastre? De exemplu: Care este cauza lor, efectele, cum va ajuta la formarea personalitatii sau la dezvoltarea spirituala si fizica... thinking

Răspuns Câştigător
| andreea_1536 a răspuns:

Pe mine ma preocupa animalele in general si am hotarat sa fac ceva pentru ele asa ca sunt voluntar la o asociatie de protectia animalelor(ROBI)fac ce imi place mai ales ca pe langa mine am numai patrupede.Ma descurc si cu scoala dar... uneori las scoala pentru asociatie.in fiecare sambata avem targ in parcul obor si trebuie sa fiu voluntar, la glina (la adapost) sau mai multe.
http://foranimals-animalprotect.blogspot.com/ acesta este blogul meu, nou:) fundita;;)?

3 răspunsuri:
| vyvyana a răspuns:

Pai de exemplu pe mine ma preocupa si scoala pe langa prieteni. Mi s-a spus de multe ori"fara scoala nu ajungi departe" si de aceea ma ambitionez sa devin ceva in viata iar de fiecare data cand vad ca cineva ma intrece(indiferent de siyuatie) ma ambitionez si mai tare pentru al depasi, iar acest lucru ma ajuta foarte mult in viata...trebuie sa ai ambitie pentru a reusi...(funda? :d)

| andreeasim1 a răspuns:

De exemplu imi place foarte mult sa ajut oamenii si afland nevoile lor si greutatile lor, am realizat ca viata nu este chiar atat de roz si ca trebuie sa ajuti lumea pentru a te ajuta si ei pe tine. Iar pentru ca imi place sa comunic foarte mult sa comunic mi-am facut prieteni care m-au indemnat sa practic un sport comun. Deci oamneii te ajuta sa te dezvolti atat fizic cat si spiritual.

| mihaela_3188 a răspuns:

Eu dezvolt o afacere de Network Marketing. De ce? Pentru ca fiecare trebuie sa-si castige banii necesari! Daca afacerea este buna, cu produse interesante, acest sistem este profitabil! Costurile sunt minime si nu exista niciun risc.
Cei mai multi oameni incep aceast tip de afacere pentru un venit aditional, pe langa salariu. Abia mai tarziu realizeaza ca se pot obtine venituri extraordinare.
Intr-o afacere buna si sistemul de instructaj este bun.Inveti lucruri pe care scoala obisnuita(liceu + facultate) nu te invata.
Este un sistem care se bazeaza pe cinste, prietenie si seriozitate.
Esenta unei afaceri este cunoasterea! Cunoasterea reprezinta puterea!