| elizabeth a întrebat:

raspundeti-mi si mie la urmatoarele
1.va uitati la Eurovision?
2.cine vreti sa castige?
3.care concurent sau concurenta este mai frumos sau frumoasa?
4.care emisiune va place mai mult :Eurovision, Romanii Au Talent, Dansez Pentru Tine?

Răspuns Câştigător
| MimiPopescu a răspuns:

M-am uitat anul trecut si am ramas dezamagita pentru ca nu sunt apreciate melodiile frumoase si cantaretii sau trupele ce au talent. Castiga tara care are o influenta mai mare pe continent. Vecinii se voteaza intre ei. Anul asta m-am uitat la semifinala in care era si Romania si am ramas surprinsa de talentul reprezentantei Austriei. Superba vocea ei si prestatia. Romania a avut o prestatie slaba, din punctul meu de vedere. Deloc remarcabila. Sper sa ma insel si sa ia un loc frumusel in clasament. Dar oare nu s-a saturat nimeni sa participe cu aceleasi melodii cu mesaj si care nu au nimic notificabil? Ati vazut ca Romania a luat locuri frumusele cand a avut melodii mai speciale.

1 răspuns:
| FucktheSystem a răspuns:

Nu mă uit.
Nu contează cine vreau eu să câștige că oricum câștigătorul e ales geografic.
Nu cred că frumusețea e relevantă într-un concurs muzical.
Nici una, poate eurovizionul dar nici ala că e deja aranjat.