| Thisisnotme a întrebat:

Recent m-am apucat de sala si de fiecare data cand ma inrorc acasa ma apuca foamea si este trecut de ora 18:00 si eu in general nu mananc nimic dupa aceasta ora si nu stiu ce sa fac fiindca as manca orice:dulciuri, mancare gatita, paine goala etc.Ce as putea manca fara sa pun la loc tot ce am dat jos in acea zi si sa ma satur?
*Scuze pentru categorie

Răspuns Câştigător
| peperonies a răspuns:

Si dupa ora 18:00 se inchide bucataria sau care e problema exact ca nu inteleg? Mananca niste oua, niste branza si niste verdeturi/rosii si iti garantez ca nu se pun pe tine daca nu pui langa paine/zahar/orez/cartofi/fructe.

2 răspunsuri:
| AlexCristi97 a răspuns:

E falsa chestia cu dupa ora 6 sa nu mananci... nu trebuie sa mananci cu 3-4 ore inainte de culcare. Daca tu te culci la 12, poti lua cina pe la 7-8. De asemenea, scoate din alimentatie orice carbohidrat pe baza de faina sau zahar!
Probabil nu mananci suficient pe parcursul zilei si de asta isi e asa de foame si greu. Scade ce am zis mai sus si baga proteine sau nuci, caju, migdale...

| presus a răspuns:

Mananca putini carbohidrati si multe proteine.