| Ɩиɢɛятяιƨт a întrebat:

Buna!
Revin cu o problema care ma streseaza cam de anul trecut.
La mine in scoala este o fata care nu'i prea convine existenta mea cre si tot ma barfeste si vorbeste aiurea, comenteaza.as vrea si eu sa scap de ea sau macar sa gasesc niste replici care sa o fac sa se opreasca din atata barfa
*mentionez ca nu'mi place sa injur
Va rog ajutati-ma!crying
Vreau sa scap de eacrying

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Uite, frateoh go on
Draga, publicitatea negativa este cea mai buna. Ce poate fi mai rau decat sa fi barft? Sa nu filaughing
Sa fi un noname. Mie daca de exemplu imi zici ca X e parasuta, am dorinta sa ii fac cunostinta cu Stef, ca sa testeze daca e vorba doar de un mit sau stie meserie
A fi barfit nu e rau.Inseamna ca existiwinking

| Paula007 a răspuns:

Din pacate nu prea ai cum.ai putea sa te cobori la nivelul ei si sa inventezi barfe si nu stiu ce minciuni, dar chiar se merita? mai bine, iti iei inima in dinti si o ignori. e cea mai mare pedeapsa. pur si simplu, cand iti zice ceva, cand te priveste, orice tentativa de "bagare in seama" din partea ei, tu o ignori. apoi, daca incearca ceva in ore, ai putea sa le atragi atentia profilor si sa le zici ca unii nu vor barfa diminetii de la respectiva, ci doar sa-l asculte pe profesor. o vei pune intr=o lumina proasta si va fi si nevoita sa taca toata ora. te va detesta laughing

incearca lucruri subtile., nu o ataca direct, si nu te cobori la nivelul ei.incearca sa o pui la punct mereu in public si cu delicatetewinking ca o lady happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am aceeasi problema eu rezolv problema prin a jignio cum ar fi baleno, proasta etc