| ViataMeaENaspa a întrebat:

Sa incep cu inceputul :

1. Am 14 ani, stau intr-un oras mic si vreau sa devin actrita. Ce fac pentru asta? Citesc si imi imbogatesc vocabularul. De ce nu iau lectii de actorie? Nu am unde in orasul asta!

2. Tatal meu e nebun. Si nu pentru ca nu ma lasa sa ma imbrac cu o anumita fusta sau altceva ci pentru ca toata ziua sta si se roaga,merge la biserica etc si se poarta urat de zici ca e posedat. Cum se poarta urat? sparge telefoane, telecomenzi daca indraznim sa vorbim cu el de ceva ce avem nevoie. Cu mama, nici nu mai zic, o trateaza ca pe o proasta ( SARACA ). O cheama in camera lor si nu o lasa sa plece si urla la ea.

3. Mama e ok dar e vai de capu ei din cauza tatalui. Nu am nici un sprijin in legatura cu ce vreau sa fac mai departe.

4. Bani? tata aduce 2 milioane pe saptamana cu mare greu,iar mama nu munceste. ( tata ar putea aduce mai mult, dar zice ca nu ii mai trebuie munca, sa mancam "barabule "crude )

5. Vreau un tata normal. Care sa ma spijine, vorbeasca si iubeasca cum fac toti ceilalti care sunt normali. De ce atata ghinion? De ce Dumnezeu nu ne ajuta cu nimic?

M-am saturat.Nici nu stiu unde sa pun intrebarea. La religie e ok credthinking

5 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Greu...depinde la ce se roaga tatal tau si unde se duce. Este de plans ce scrii aici. imi pare rau pentru sufletul tau de copil caci asta te indeparteaza de Dumnezeu. Uite ce te sfatuiesc eu. Incearca sa-i spui tu lui Dumnezeu cu cuvintele tale ca iti doresti un tata normal, care sa nu tipe la mama ta si vezi daca tatal tau se indrepta. Dar pentru asta trebuie sa fii sincera cu Dumnezeu si sa incerci sa iti asculti parintii. Crede-ma ca alti copii au mai mult ghinion decat tine in sensul ca nu au parinti. Te rog frumos sa incerci sa ii iubesti asa cum sunt si pe tatal tau si pe mama ta. Dumnezeu ai sa vezi ca te va ajuta in privinta tatalui tau, trebuie doar sa-i ceri cu sinceritate. Te pup draga mea.

| ViataMeaENaspa explică (pentru AliGab):

Asta faceam zi de zi! Plangeam si ma rugam in acelasi timp! Acum, am mai incetat sa cred in El. Multumesc pentru raspuns

| andreiush25 a răspuns:

Pentru ca nu exista nici un dumnezeu... Dumnezeul tau esti tu...tu poti schimba lucruri poate nu acum dar mai tarziu sigur.
Trebuie sa inveti sa gandesti cu propiul cap si sa nu te mai culci pe o ureche ca te ajuta dumnezeu.

| AliGab a răspuns (pentru andreiush25):

Of of of

| andreiush25 a răspuns (pentru AliGab):

Ce? Sunt o dezamagire pentru creatorul tau?