| Matemat33 a întrebat:

Sa va zic povestea mea! M-am indragostit de o fata (eu sunt in clasa a 6-a si ea a 8-a) i-am spus unui prieten si acesta "incerca" sa ma ajute zice el vorbind cu o prietena de a ei si spunandu-i! Aceasta a spus ca nu am sanse si tot felu de chesti! (Le-a spus lui pe facebook) apoi la scoala a aflat si ea! Mai aveam un prieten caruia i-am spus si acesta cand o vedea pe hol ma ducea la ea! Prietena ei a venit intr-o zi la mine si a spus sa o las in pace pe fata de care imi place ca are prieten si nu ma place! (Chestia este ca eu nu i-am facut nimica! Au trecut 2 sapt de atunci si se comporta cum parca nu as exista! A mai spus unui prieten(eram de fata) ca nu se combina cu mai mici decat ea ca nu e pedofil! Acum e vacanta de paste si imi ie tare dor de ea! In fiecare zi ies pe afara si sper ca am so vad! (Mi sa mai intamplat dar ea nu stia)!
Chestia cu prietenul nu stiu daca e adevarata sau a zis asa prietena ei a sa o las in pace! Un prieten mi-a spus sa ii iau o floare si sa ii scriu un betel! Nu am incercat! Chiar nu stiu ce sa fac! Ascult in fiecare seara melodii de dragoste si sper la un final fericit dar putin probabil! Cam toata lumea imi spune sa o uit dar eu nu pot! Spuneti-mi ce sa fac ca o iubesc foarte mult! Pls! Multumesc

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Las-o, asta este cel mai bine!
Nu te vrea, asta e clar si orice i-ai face o sa te ignore si o fuga de tine daca ea nu sinte atractie fata de tine. Cauta alta fata.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Asculta de sfatul primit de la ceilalti prieteni care va cunosc pe amandoi. Poti fi sigur ca nu au spus-o doar fiindca ti-ar dori raul.

| SkyPilot a răspuns:

Las-o in pace si reorienteaza-te. Chiar daca nu are prieten, nu o interesezi si ti-a transmis lucrul acesta cat se poate de clar. Si la varsta voastra chiar esti prea mic petru ea!