| reload a întrebat:

saptamana trecuta mi-am dat 2 gauri in buza pentru pierce si le-am purtat doar ziua aia deoarece nu ma lasa la liceu cu ele. Ma rog nu era asta un impediment... gaurile mi le-am dat eu acasa nu mi-a curs sange si fara prostii anestezie si asa mai departe pe viu.
Vreau sa mi le dau iar dar am niste intrebari
1. am citit ceva ca pana nu ti se formeaza gaura nu ai voie lactate. De ce?
2. cam in cat timp se formeaza gaura adica cat trebuie sa stau cu alea pana sa le dau jos
3.toti spun de igiena. adica? trebuie scoase si tinute in spirt sau ceva?
Multumesc de raspunsuri.
P. S : as vrea niste raspunsuri de la unii care au avut si stiu despre ce e vorba nu din auzit. Ms

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite eu am avut,am avut in buza de sus,dar sincer nu l-am tinut foarte mult si nu ai voie lactate pentru ca poate sa iti puroieze,si cu dezinfectatul eu mi-am pus apa oxigenata sau ceri la farmacie o creza pentru gaura din buza, eu acum am in buric si stiu si cum am procedat si la burica, sa nu il pui in spirt pentru ca eu mi-am bagat de 5 ori in buric si a 6 oara s-a vindecat ca nu am stiut de ce imi coace si mia copt din cauza spirtului, chiar o intrebam si pe mama de ce imi coace si i-am zis ca ma dezinfectez cu spirt.si nu este bine.eu zic sa incerci cu apa oxigenata si sa te duci la farmacie sa iti recomande farmacista o crema pentru ca ele sunt mai in masurahappy bafta

1 răspuns:
| reload explică:

Pai bun si obligatoriu sa iti puroieze sau asta tine doar de reactia organismului?