| ale15minune a întrebat:

Buna! Saptamana trecuta, vineri, o colega din clasa mea a facut rost(nu stiu de unde sau de la cine)de o conversatie unde eu o barfeam. Saptamana asta nu am fost la scoala pentru ca am avut covid si a tr sa stau acasa, dar am auzit de la prtn mea cea mai buna ca respectiva colega cu inca cateva prietene de ale ei vor sa se ia cu mine la cearta luni la scoala. Eu nu sunt o fire certareata si nu stiu sa ma apar intr-o cearta.M-ati putea ajuta cu niste sfaturi?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tot de la tine a facut rost. Daca nu scriai undeva nu avea cum sa gaseasca asa ceva.

| Violleta2022 a răspuns:

Cere-ti iertare pentru prostiile care le-ai spus in barfa respectiva si pe viitor, invata sa nu mai barfesti pe nimeni.

| ywar a răspuns:

Da, pregateste-ti bata cu pioneze, un spray cu piper.

| 199onur7 a răspuns:

Anunță directoarea scholi sau spune-le părinților tai repede de ce nu le spui părinților tai? Aștepți sa iei bătaie de la ăia care vor sate bată si apoi sa ce? Ma copile mergi la părinți tai si spune-le ce vor să-ți facă

| TudorRebecca18 a răspuns:

Nu ești o fire certăreță, dar ești o fire bârfitoare, nu-i așa?
E atât de penibil ce ai scrisrolling on the floor
Îți anunți părinții și discutați cu Directorul/Directoarea.Tu ești de vină.Ar trebui să-ți ții gura data viitoare și să nu mai bârfești.