| NesquikDuoSpecial a întrebat:

Sau sa zic "rea"?
Daca aveti timp sa ma ascultati si pe mine, va multumesc.
Imi place din ce in ce mai mult de un baiat.
Acum 1-2 ani eu si o prietena il chinuiam cu porecle oribile, rozatoare, mutra de dinte s.a.m.d. Pentru ca avea o expresie de. ....soricel!
Mie imi placea de el, dar inainte cu putin timp ma eclipsase la tot, mate, gramatica, engleza, istorie, germana si toate cele. A devenit seful clasei in locul meu, era si este un rasfatat orgolios.
Eu nu vroiam sa-i spun asa, dar gelozia m-a facut sa simt nevoia de o razbunare. In timp, a devenit o obisnuinta. Ne-am impacat si certat(taraboi de toata frumusetea) de X ori.
El stia de inainte sa-i punem porecla ca-l plac, si facea misto de mine la fiecare gest.
Am facut baschet impreuna, dar atunci mi-a spus o minciuna despre prietena mea(el era intro relatie cu ea), a facut-o "tampita enervanta", eu, ca naiv mesager i-am spus ei, nu m-a crezut, mi-a zis ca fac asta din gelozie, mai ales ca el nega cu hotarare totul.
Oricum, eu am incetat sa-l jignesc de mult timp, dar el zice ca nu ma mai "iarta pentru nimic in lume".
EL SA MA IERTE? CE NAIBA?! Mi-a facut 3 ani un calvar jucandu-se cu sentimentele mele si zice ca eu sunt total vinovata.
Spuneti-mi ceva care sa-l convinga ca nu e doar vina mea si trebuie sa recunoasca asta.
crying

2 răspunsuri:
| Madut21 a răspuns:

Ai spus ca e un rasfatat orgolios crezi c-ai putea sa-l faci sa recunoasca asta? mai ales relatia dintre voi 2. trateaza-l cu indiferenta poate se va schimba in bine big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici orgoliul tau nu este mai prejos. In plus gelozia te macina pina in maduva oaselor. Vrei sa arunci vina in spinarea lui cind, inconstient aici si doar aici iti recunosti greseala. Revizuieste-ti atitudinea. Se pare ca el te cunoaste destul de bine daca a reusit sa te foloseasca. Se joaca cu tine ca mita cu soarecele. Lasa-l in pace si va fi bine.